Wyciąg narciarski

Stok Rymarz przy Bukowej Chacie – wyciąg orczykowy

Najbliższe narty od Wrocławia! Stok dla dobrych narciarzy. U nas trenują najlepsi narciarze alpejscy w Polsce – zawodnicy występujący w Pucharze Europy i Pucharze Świata.

Rymarz (niem. Reimskoppe) – wzniesienie (913 m n.p.m.) w południowo-zachodniej Polsce, w Sudetach Środkowych, w Górach Sowich. Wzniesienie położone w środkowo-południowej części pasma Gór Sowich, po południowo-wschodniej stronie Przełęczy Jugowskiej, około 2,5 km na północny wschód od centrum miejscowości Jugów. Kopulaste wzniesienie, o mało wyraźnie podkreślonym wierzchołku, jedno z wyższych w tych górach. Zbocze południowo-wschodnie łagodnie opada o kilka metrów przechodząc w grzbiet. Pozostałe zbocza są dość strome. Od sąsiedniej Koziej Równi (930 m n.p.m.) oddzielony jest Przełęczą Jugowską. Szczyt pokryty lasem świerkowym z charakterystyczną polaną na południowo-zachodnim zboczu, powstałą po wyrębie lasu. Wzniesienie położone na terenie Parku Krajobrazowego Gór Sowich. Na zachodnim zboczu góry trasa narciarska z wyciągiem.

Stok Rymarz został wyposażony w dwa nowe wyciągi narciarskie TATRAPOMA.

Również zamontowana jest instalacja do sztucznego naśnieżania: dwie armatki Lenko oraz trzy najnowszej generacji armatki Techno Alpin M18 , a na szczycie stoku – dwie nowe lance śnieżne.

Trasy zjazdowe są przygotowywane przez trzy ratraki, w tym przez nowy Prinot Everest.

Stok jest sztucznie dośnieżany i ratrakowany.

Trasa jest udostępniana bez przerwy wraz z nocnymi jazdami. Główny stok jest oświetlony.

Zapraszamy!

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>