Wskazówki dojazdu

Wybierz kierunek aby zobaczyć jak do nas dojechać:

jedziemy do Pieszyc kierując się na Wałbrzych.
W Pieszycach przestajemy jednak jechać na Wałbrzych i skręcamy w lewo do wsi Kamionki. Przez Kamionki – coraz ostrzej pod górę – jedziemy jedną z piękniejszych sudeckich dróg na Przełęcz Jugowską.
Na niej jest parking, z którego bezpośrednio możemy zjechać na stoki Jugów Park.

najlepiej skierować się drogą krajową E67 na Kudowę i Kłodzko wyjeżdżając przez Węzeł Bielański. Należy nią dojechać do Łagiewnik, w których skręcamy w prawo do Dzierżoniowa.
W Dzierżoniowie kierujemy się na Wałbrzych, a po dojechaniu do Pieszyc kierujemy się tak, jak jest to opisane w punkcie powyżej.
Drugim, niewiele dłuższym wariantem, jest dojazd przez Świdnicę (drogą krajową E261), w której skręcamy w lewo na Dzierżoniów. W Dzierżoniowie skręcamy na Wałbrzych i jedziemy tak, jak już jest to opisane powyżej.

Ze Świdnicy najlepiej jest pojechać do Dzierżoniowa, skręcić na Wałbrzych (na światłach) i pojechać do Pieszyc i dalej tak, jak jest to opisane powyżej.
Nie warto jechać przez Walim, Rzeczkę, Sokolec, ponieważ jest to dłuższa i dużo gorszej jakości droga.

 

Dojazd z Wałbrzycha prowadzi przez Jedlinę Zdrój, Głuszycę, Świerki do Ludwikowic, w których skręcamy w lewo na Jugów (4 km).
Po dojeździe skręcamy w lewo, pod górę na Walim, a następnie po około 3,5 km mamy skrzyżowanie w lewo na Sokolec i Walim oraz w prawo na Pieszyce. Skręcamy w prawo i po 3 km jazdy pod górę jesteśmy na Przełęczy Jugowskiej.

Z Kłodzka kierujemy się na Nową Rudę, przez którą przejeżdżamy za znakami na Wałbrzych.
Przy wyjeździe z Nowej Rudy skręcamy wg drogowskazu na Jugów (4 km) i przejeżdżamy przez niego kierując się na Walim, a potem na Pieszyce – aż do Przełęczy Jugowskiej.

Z Opola można dojechać na dwa różne sposoby.
Dłuższy polecamy podczas trudnych warunków drogowych. Mimo większej liczby kilometrów można zaoszczędzić na czasie jadąc autostradą A4 do Wrocławia, a następnie odbijając na Kudowę. Dlasza droga opisana jest przy Wrocławiu.
Droga krótsza, ale bardziej kręta prowadzi przez Nysę, Paczków, Złoty Stok i Kłodzko.
Dalej jedziemy tak jak jest to opisane przy Kłodzku.

Z Warszawy jedziemy jedną z dróg na Wrocław.
Jeżeli jedziemy krótszą ale wolniejszą drogą przez Piotrków Trybunalski to przejeżdżamy przez Wrocław kierując się w nim drogowskazami na Kudowę. Dalej jedziemy tak, jak jest to opisane w punkcie powyżej.
Jeżeli wybierzemy drogę dłuższą ale szybszą – „Gierkówką”, skręt na Częstochowę i dalej przez Ozimek do Opola, to należy wybrać w Opolu (w zależności od stanu dróg) jeden z dwóch wariantów.
Oba warianty opisane są poniżej przy dojeździe z Opola.