Zamek Książ – Perła Dolnego Śląska

Zwany Perłą Dolnego Śląska – Zamek Książ zachwyca.

Zachwyca swoim ogromem i majestatem – jest jednym z największych w Europie – trzeci co do wielkości w Polsce (po zamku w Malborku i Zamku Królewskim na Wawelu); zachwyca przepychem bogato wyposażonych wnętrz .

Zaciekawia swoją historią – sięgającą głębokiego średniowiecza i czasów księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I.

Wzrusza opowieściami o księżniczce Daisy i całym rodzie Hochbergów – właściciele zamku przez 400 lat!

Intryguje tajemnicami – owianymi wokół szybu, wykutego w skale przez Hitlerowców (sięgający 50 metrów w głąb, o średnicy 16 km) prowadzący do podziemi, ciągnących się wiele kilometrów.

Czy tu ukryta jest legendarna Bursztynowa Komnata i skarby wrocławskie? Czy zamaskowane korytarze kryją jakąś tajemną broń z czasów II Rzeszy?

Wreszcie Zamek Książ przyciąga uwagę miłośników pięknych okazów botanicznych. Sam zamek położony na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Na jego terenie znajdują się liczne pomniki przyrody, zabytkowe aleje drzew, arboreteum oraz kolekcja drzew egzotycznych i zabytkowych.

„Złoty pociąg” przyciąga do Wałbrzycha zagranicznych dziennikarzy i turystów. Dział turystyki i kultury zamku Książ zorganizował przedstawicielom światowych mediów zwiedzanie podziemi zamku